Polecamy

Zgłoś swoją ofertę pracy
Statystyki bezrobocia
Rejestracja
Kreator CV
CAZ
EFS
Eures
SIPH
SESPID
Gwarancje dla młodzieży
Realizowane projekty unijne
Zostańcie z nami
Zielona Linia

Career Turn – bezpłatny program wspierający bezrobotnych

 

Po sukcesie pięciu edycji w Krakowie rusza I edybotnychcja projektu Career Turn we Wrocławiu. Obecnie trwa rekrutacja kandydatów. Wyłoniona na podstawie aplikacji i rozmów dziesiątka zyska wyjątkową szansę zmiany swojego życia zawodowego. Aż 60% uczestników poprzednich edycji znalazło pracę!

 

Celem projektu Career Turn jest przygotowanie do podjęcia zatrudnienia na stanowisku pracownika biurowego w dużych i stabilnych firmach. Skierowany jest do osób, które znalazły się w trudnym położeniu na rynku pracy i szukają szansy na zmianę swojego życia zawodowego. Inicjatywa realizowana jest od 2014 roku dzięki współpracy Fundacji Stella Virium i firmy UBS.

 

– Bardzo zależy nam na tym, aby uczestnicy kończyli udział w projekcie z pełną świadomością swoich możliwości, potencjału, jaki w nich drzemie i pewnością siebie – opowiada Małgorzata Łukawska, prezes fundacji. – Zgodnie z nazwą naszej fundacji – „stella virium” znaczy „gwiazda możliwości” – pokazujemy, że rozwój jest wpisany w nasze życie, a w każdym drzemie znacznie więcej możliwości niż sobie sam uświadamia.

– Współpraca z UBS to szansa dla uczestników na kontakt z osobami, które dzielą się swoim codziennym doświadczeniem – dodaje Klaudia Kossowska, koordynatorka projektu. – Naszą zasadą jest, że zajęcia z uczestnikami prowadzą w większości pracownicy banku, działający w ramach wolontariatu pracowniczego. Co ciekawe, wielu z nich dzięki temu odkrywa także swoje nowe możliwości, na przykład trenerskie.

– Cieszymy się, że po sukcesach Career Turn w Krakowie możemy w tym roku uruchomić edycję wrocławską – dodaje Agata Bajek, koordynator wrocławskiej edycji projektu. – Dla nas to ciekawe wyzwanie i okazja, by sprawdzić swoje umiejętności trenerskie, a dla uczestników – szansa na pozytywną zmianę życia zawodowego.

 

Czym jest Career Turn?

Career Turn to projekt edukacyjny – każdego uczestnika czeka 100 godzin bezpłatnych szkoleń i doradztwa w zakresie m.in. kultury korporacyjnej, obsługi klienta, prawa pracy czy organizacji pracy. To także projekt ekskluzywny, bo w jednej edycji bierze udział tylko 10 osób.

 

Kto może wziąć udział w projekcie?

Projekt skierowany jest do osób bezrobotnych, które należą do jednej z poniższych grup:

• osoby do 25 roku życia bez wyższego wykształcenia,

• osoby powyżej 45 roku życia,

• osoby z niepełnosprawnością,

• kobiety po przerwie związanej z wychowaniem dzieci,

• nauczyciele zwolnieni ze stosunku pracy w ostatnim roku.

 

Jak zgłosić chęć udziału?

Wejdź na stronę: www.careerturn.pl

Napisz na adres: biuro@stellavirium.org

Zadzwoń pod nr tel.: (12) 294 04 62/63 lub 509 20 60 33

Wszystkie zajęcia odbywać się będą we Wrocławiu w lokalizacjach umożliwiających sprawny dojazd środkami komunikacji miejskiej.

Career Turn – dołącz do nas! Rekrutacja trwa!

Pliki do pobrania

Metryka strony
Data publikacji : 31.07.2017
Data modyfikacji : 31.07.2017 Rejestr zmian
Osoba publikująca: Krzysztof Bober
Autor :
Liczba wejść: 659